Коротка відповідь
Конструкція рівня TC- GPON передбачає розподіл 1:128, а деякі OLT підтримують 128 зареєстрованих ONU на порт; жоден факт автоматично не підтверджує фізичний ODN 1:128.Розглядайте 1:128 як спроектований виняток, а не за замовчуванням. Перед випуском дизайн повинен пройти всі п’ять воріт нижче:
- Ворота обладнання:точна лінійна карта OLT, оптичний модуль, версія програмного забезпечення та комбінація ONU повинні підтримувати 128 зареєстрованих ONU на порт.
- Оптичні ворота:найгірший оптичний шлях-а не середній шлях-повинен залишатися в межах застосовних обмежень втрат вгорі та внизу з явним інженерним запасом.
- Компонент ворота:у розрахунку має використовуватися гарантована постачальником максимальна внесена втрата та найгірша-однорідність порту, а не теоретичне розщеплення 21 дБ чи типове значення каталогу.
- Ворота ємності:очікувана кількість підключених, зайнятих-годин і одночасно активних абонентів має відповідати рівням обслуговування та політиці DBA.
- Операційні ворота:більший домен помилок, тестовий доступ, записи портів, запасні частини та план міграції повинні бути прийнятними для оператора.
Якщо один шлюз виходить з ладу, таблиця даних OLT із зазначенням «128 клієнтів» не врятує дизайн. Glory Optical'sІнструкція з проектування мережі FTTHзіставляє ці перевірки з архітектурою ODN, -бюджетним аркушем збитків і специфікацією перед тим, як співвідношення буде заморожено.
1. Що насправді говорять стандарти GPON про 1:128
Найчастіше повторюване твердження про 1:128 також найчастіше вилучається з контексту.
ITU-T G.984.1 (03/2008), пункт 12каже, що коефіцієнти розподілу до 1:64 були реалістичними для фізичного рівня з технологією, яка розглядалася під час публікації. Вже в наступному реченні сказано, що передбачаючи продовження еволюції оптичного-модуля, рівень конвергенції передачі, або TC,необхідно враховуватиспіввідношення до 1:128. «Потрібно враховувати» визначає область проектування рівня TC-; це не твердження, що кожен оптичний інтерфейс GPON підтримує ODN 1:128.
Область дії рівня TC-
Шкала протоколу, адресація ONU, діапазон і контроль пропускної здатності.
Здійсненність фізичного-рівня
Потужність запуску, чутливість приймача, розгалужувач і втрати волокна, відбиття, зміна компонентів і запас.
Ця різниця пояснює, чому виробник OLT може рекламувати 128 клієнтів на порт PON, тоді як оператор все ще відхиляє ODN 1:128. Спеціально для-моделі UbiquitiUF-OLT посібникпідтримує до 128 клієнтів на порт GPON. У старішій статті про платформу ZTE, опублікованій у 2010 році, говориться:Максимум 1:128 для ZXA10 C300. Ці приклади показують, що впровадження обладнання претендує на такий масштаб; вони не є поточним схваленням закупівель для іншої моделі, випуску чи оптичного модуля. Перевірте активну документацію постачальника перед випуском проекту.
Швидкість лінії GPON не збільшується з коефіцієнтом розподілу
Широко розповсюджений асиметричний профіль GPON працює на2488,32 Мбіт/с в нижній частині та 1244,16 Мбіт/с вгорі. ПоточнийITU-T G.984.2 Специфікація PMDвизначає ці номінальні швидкості та параметри-фізичного шару. Роздільник 1:128 створює більше кінцевих точок; це не створює додаткової ємності PON.
B+, C+ і D — це класи збитків, а не маркетингові прикметники
| Оптичний клас GPON | Мінімальні втрати на шляху | Максимальні втрати на шляху | Практичне значення для 1:128 |
|---|---|---|---|
| B+ | 13 дБ | 28 дБ | Зазвичай занадто малий, якщо включено справжній розгалужувач 1 × 128 і дизайнерський запас |
| C+ | 17 дБ | 32 дБ | Можливо для коротких чистих шляхів з контрольованими компонентами |
| D | 20 дБ | 35 дБ | Більше оптичної кімнати, але сумісність обладнання та економіка ще потребують перегляду |
Структура документа має значення. G.984.2 Додаток A, який є невід’ємною частиною Рекомендації, визначає B+ як найкращу галузеву практику для системи 2,488/1,244 Гбіт/с і надає діапазон втрат 13–28 дБ у таблиці A.2. Додаток V явно робитьніє невід'ємною частиною Рекомендації; він представляє одностороннє охоплення-розширену галузеву практику C+ і D із діапазонами 17–32 дБ і 20–35 дБ у таблицях V.3 і V.4.
Це опубліковані довідкові бюджети, а не доказ того, що кожна пара OLT/ONU, що цитується, реалізує клас. Не схвалюйте посилання лише тому, що в цитаті зазначено "C+", "C++" або "висока потужність". У запиті пропозицій має бути зазначено точну мінімальну потужність запуску, чутливість приймача, межу перевантаження, підтримуваний клас втрат, довжину хвилі та припущення FEC для обох напрямків.
Чи 25 дБ є безпечним обмеженням{1}}потужності прийому GPON?
Жодне універсальне правило ITU не говорить, що «25 дБ безпечно». A 25 дБвтрата шляхуможе бути внутрішньою проектною метою оператора; −25 дБмотримав владуце інша кількість. Обидва мають бути порівняні з точними обмеженнями оптичного-модуля та ONU. ONU, який реєструє майже чутливість сьогодні, може не мати достатнього резерву для температури, забруднення, старіння або ремонту з’єднання завтра.
Слави1:32 проти 1:64 PLC Splitter Guideкорисний наступний крок, коли стандарт допускає кілька коефіцієнтів, але проект потребує нижчого-базового рівня ризику.
2. Скільки оптичних втрат насправді додає розгалужувач 1:128?
Ідеальний рівномірний{0}}програш:
Для 128 виходів:
Ці 21,07 дБ — це фізичний рівень, а не специфікація продукту, яку можна замовити. Він виключає надлишкові втрати хвилеводу, з’єднання волокон, упаковку, з’єднувачі, залежність від довжини хвилі, залежність від поляризації та варіації між-каналами.
Опубліковані дані спліттера ПЛК 1×128 ілюструють цю прогалину. АСпецифікація Precision Optical Technologiesвизначає менше 23,8 дБ внесених втрат і менше 2,5 дБ рівномірності для 1×128. АнСпецифікація спліттера FS ABSвизначає внесені втрати не більше 24 дБ і рівномірність не більше 3,0 дБ. Таким чином, обґрунтований попередній бюджет повинен зарезервувати близько23,8–24,0 дБ лише для спліттера, потім замініть це планове значення вибраним гарантованим максимумом специфікації.
Чому найгірша-втрата порту має більше значення на 1:128
Рівномірність – це різниця між найменшими-втратами та найвищими-втратами. При 1:128 розкид 2,5–3,0 дБ достатньо великий, щоб одна група ONU виглядала справною, тоді як найслабші порти розташовані поблизу межі відмови. Зразок звіту, який показує лише середнє значення, приховує цей ризик.
Для конкретного-проектуPLC спліттер, вкажіть принаймні:
- максимальні внесені втрати для кожного порту на необхідних довжинах хвиль;
- рівномірність, PDL, WDL, зворотні втрати та межі спрямованості;
- тип роз’єму, його полірування та наявність втрати роз’єму;
- робочий{0}}температурний діапазон і умови випробувань;
- відстеження серійного-номера або партії;
- на-тестові дані порту, а не лише оператор «пройшов/не пройшов».
Одноступінчатий-порівняно з каскадним 1:128
Усі ідеальні архітектури із загальним співвідношенням 1:128 мають однаковий математичний розподіл 21,07 дБ. Реальні комбінації пристроїв не мають таких самих надмірних втрат або операційних наслідків.
| Архітектура | Приклад обмеження-опублікованого пристрою | Роз'ємний міжкаскадний припуск | Планування спостереження |
|---|---|---|---|
| Один 1×128 | 23,8–24,0 дБ | Жодного | Найменше пасивних ступенів, але великий модуль і 128-вихідний домен несправності |
| 1×2 + 1×64 | 3.8 + 20.5=24.3 дБ | Близько 0,4 дБ | Простий макет із двома-гілками, але невелика оптична перевага |
| 1×4 + 1×32 | 7.2 + 16.5=23.7 дБ | Близько 0,4 дБ | Підтримує поетапний розподіл і може бути близьким до одного 1×128 у втратах пристрою |
| 1×8 + 1×16 | 10.3 + 13.5=23.8 дБ | Близько 0,4 дБ | Більша локальна зернистість; записи та дисципліна доступу стають критичними |
Значення пристроїв є ілюстративними сумами опублікованих максимумів, які не замінюють специфікації вибраних постачальників. Проміжний каскад, з’єднаний методом оплавлення-, може сприяти меншим втратам, ніж пара з’єднувачів, тоді як польовий з’єднувач може вносити набагато більше, якщо він забруднений або пошкоджений.
Правило інженера: виберіть топологію для операцій, а потім перевірте її втрату
Не вибирайте каскад, тому що хтось стверджує, що це за своєю суттю менші втрати. Виберіть його, якщо поетапне будівництво, ефективність фідерного-волокна, локальний тестовий доступ або географія передплатників виправдовують другий етап. Потім сплануйте кожен етап і інтерфейс. СлавиПосібник з усунення несправностей розгалужувача ПЛК-показує, як після встановлення з’являються забруднення з’єднувача, макро-згини, погані з’єднання та зміни компонентів.
3. Спрацьовував оптичний{3}}бюджетний сценарій 1:128 GPON
Корисний бюджет має бути відтворюваним. Наступна інженерна модель Glory єілюстративний проектний розрахунок, а не заява про конкретну живу мережу та не універсальний ліміт прийнятності.
Припущення:
- 1×128 спліттер максимальні втрати планування: 24,0 дБ
- Чотири пари роз’ємів по 0,4 дБ кожна: 1,6 дБ
- Шість зварювальних з’єднань по 0,1 дБ кожна: 0,6 дБ
- Затухання волокна: 0,35 дБ/км
- Інженерний допуск на старіння, ремонт і немодельовану зміну: 3,0 дБ
| Відстань від OLT-до-ONU | Розраховані втрати ОДН | Запас B+ (28 дБ) | Запас C+ (32 дБ) | D margin (35 дБ) |
|---|---|---|---|---|
| 2 км | 29,90 дБ | −1,90 дБ | +2.10 дБ | +5.10 дБ |
| 5 км | 30,95 дБ | −2,95 дБ | +1.05 дБ | +4.05 дБ |
| 10 км | 32,70 дБ | −4,70 дБ | −0,70 дБ | +2.30 дБ |
| 15 км | 34,45 дБ | −6,45 дБ | −2,45 дБ | +0.55 дБ |
У цій таблиці показано, чому «GPON підтримує 1:128» не є оптичною-бюджетною відповіддю. Згідно з цими консервативними припущеннями, B+ не працює навіть на відстані 2 км. C+ можна використовувати лише на коротших прикладах, а для 5-кілометрового випадку залишилося лише 1,05 дБ. Клас D забезпечує більше простору, але все ще досягає лише 0,55 дБ на відстані 15 км-занадто мало для проектної політики багатьох операторів.
Випробування на нульовий-кілометр: відкидайте неможливі проекти перед розробкою маршруту
Видалити відстань волокна від моделі. Фіксований збиток вже:
Передбачуваний BOM 1:128 не відповідає бюджету B+ у 28 дБнавіть на нуль кілометрів. Ця перевірка запобігає командам від оптимізації кабельного маршруту, коли спліттер, інтерфейси та маржа вже поглинули весь клас.
Ця ж модель може оцінити теоретичну межу відстані:
- B+:відсутність позитивної відстані за цими припущеннями;
- C+:приблизно 8,0 км;
- D:приблизно 16,6 км.
Це межі розрахунків, а не рекомендації щодо розгортання. Прийняття в польових умовах все ще потребує вимірювання втрат в обох напрямках або на вказаних довжинах хвиль, перевірки з’єднувача, записів OTDR, де це необхідно, і перевірки живлення OLT/ONU. СлавиКерівництво з розгортання ODNзабезпечує ширший контекст роботи компонентів і-поля для цього плану прийняття.
Чому розрахований пропуск все ще може не працювати
- порт із найбільшими-втратами спліттера, а не середній порт;
- втрата роз'єму виключена з опису спліттера;
- відбиття або брудна торцева поверхня, яка не виглядає як просте загасання;
- ONU нижчої-потужності на найдовшій гілці;
- припущення про температуру та старіння вже включено-або не включено-в обмеження компонентів;
- закриття майбутнього ремонту та додаткове зрощення;
- Невизначеність звіту про-оптичну потужність OLT;
- відмінності між чутливістю реєстрації та стабільною{0}}роботою без помилок.
«ONU вийшла в мережу» — це подія введення в експлуатацію, а не тест SLA.
4. Обмеження пропускної здатності: що насправді спільно використовують 128 активних ONU
Оптичний запас визначає, чи можуть біти перетинати ODN. Це не відповідає, чи може PON передавати запропонований трафік.
Використовуючи загальну швидкість 2488,32/1244,16 Мбіт/с GPON і простий розподіл на рівні, необроблена частка становить:
| Одночасно активні ONU | Необроблений низхідний поток за ONU | Необроблений вихід на ONU |
|---|---|---|
| 32 | 77,76 Мбіт/с | 38,88 Мбіт/с |
| 64 | 38,88 Мбіт/с | 19,44 Мбіт/с |
| 128 | 19,44 Мбіт/с | 9,72 Мбіт/с |
Це не гарантії швидкості клієнта. Це арифметичні обмеження перед формуванням кадрів GPON, трафіком керування, накладними витратами протоколу, політикою обслуговування та плануванням пакетів. Справжній GPON покладається на статистичне мультиплексування та динамічний розподіл смуги пропускання, тому більшість користувачів не є постійно активними на піковій швидкості. Це робить 1:128 комерційно можливим у деяких мережах-але також робить припущення щодо-швидкості-і зайнятості-години частиною технічного проекту.
Додому пройдено, підключені ONU та активні ONU – це різні номери
Фізичне дерево 1:128 може пройти 128 приміщень, тоді як лише 50 підпишуться. З них, можливо, 20 є значущо активними в заданому інтервалі. Планування потужностей має фіксувати всі три значення, а також комплекс-рівнів обслуговування та-важкі додатки. Розглядати 128 виходів як 128 одночасних гігабітних користувачів нереально; припущення, що максимальний паралелізм завжди залишатиметься низьким, є однаково небезпечним.
Перевірка-ємності порту
- Прогнозований коефіцієнт вилучення на роки 1, 3 і 5.
- Використання -години напруженої роботи вгорі та вниз по течії.
- Співвідношення-до-середнього рівня за рівнем обслуговування.
- Встановлені або гарантовані зобов’язання щодо пропускної здатності.
- Тригер поділу або збільшення перед перевантаженням впливає на клієнтів.
Для мереж, які продають багато гігабітних або високошвидкісних-планів, кращою відповіддю часто є більше портів PON або перехід на XGS-PON, а не глибше спільне використання GPON. АПрезентаційний майданчик Fiber Connect 2025, організований Broadband Forumмістить слайд Nokia «Fiber Reality Check 2025» із посиланням на прогноз Omdia від квітня 2025 року, в якому описується, що XGS-PON активно замінює GPON у нових розгортаннях і залишатиметься домінуючим протягом наступних кількох років. Це матеріал для презентації конференції, а не звіт стандартів Форуму широкосмугового зв’язку.
Таким чином, пасивну специфікацію потрібно перевірити на наявність і міграцію, а не оптимізувати лише для сьогоднішньої кількості портів OLT-. СлавиІнструкція з проектування мережі FTTHпов’язує прогнози абонентів із розподілом спліттера та оптоволокна.
5. Операційні ліміти, які не відображаються в бюджеті збитків
PON 1:128 зосереджує більше клієнтів за одним портом OLT, каналом подачі та компонентом першого-ступеню. Тому збій біля кореня може вплинути на до 128 служб. Фінансову економію від меншої кількості портів лінійної-картки слід порівнювати з вартістю та впливом цього більшого домену помилок.
Записи стають частиною оптичної продуктивності
При каскадному розподілі запис порту має ідентифікувати:
- OLT шасі, слот, порт PON і клас оптичного-модуля;
- серійний номер і порт розгалужувачів першого- та другого-ступеней;
- положення корпусу, лотка, адаптера та з’єднання;
- довжина маршруту та базова карта подій;
- Серійний номер ONU, втрата гілки та введення в експлуатацію приймають живлення;
- зарезервовані, підключені та недоступні виходи.
Без цієї ієрархії технік може виміряти низьку потужність, але все ще не знати, який вищестоящий компонент або гілку перевірити. Путівник Слави поВибір MST, ODF і FDBдопомагає узгодити фізичну точку розподілу з моделлю запису та обслуговування.
Реєстрація - це не те саме, що стабільність
ONU може зареєструватися на низькому оптичному рівні під час тихого тестування, а потім спостерігати періодичні помилки або скасування реєстрації після зміни температури, порушення роз’єму або додаткового ремонту. Практичний план приймання повинен порівнювати виміряне найгірше ONU з пороговими значеннями попередження та тривоги оператора, а не лише абсолютну чутливість приймача.
Для заяв про надійність потрібні докази, а не логотип
Для пасивних компонентів,Telcordia GR-1209-COREзабезпечує загальні вимоги до пасивних оптичних компонентів, аGR-1221-COREстосується довгострокової-гарантії надійності. Це цінні кваліфікаційні рекомендації для закупівлі розгалужувачів, особливо в-заводських умовах.
Однак «відповідає Telcordia» не слід сприймати як загальне речення. Запитайте, яку групу продуктів, упаковку, проблему, розмір вибірки, послідовність випробувань і номер звіту охоплює претензія. Потім перевірте, чи надана конфігурація 1×128 відповідає цій категорії кваліфікації. АЗвіт про випробування спліттера ПЛКмає зв’язати базову лінію кваліфікації з-даними про виробництво кожного порту для фактичної доставки.
6. Де розділення GPON 1:128 може мати сенс
1:128 є найбільш виправданим, коли щільність висока, охоплення мало, контроль компонентів сильний і комерційна модель цінує консолідацію портів OLT-.
Короткодосяжні-мережі MDU або кампусу
Великий житловий комплекс, готель, кампус або пасивна оптична локальна мережа можуть підтримувати низьку відстань оптоволокна та контролювати точки розподілу. Конструкція C+ або D може зберегти адекватний запас, якщо роз’єми та розгалужувачі зведені до мінімуму. У цих середовищах aволоконно-розподільна коробка, вибрана для фактичного розташування розгалужувача та з’єднанняважливіше, ніж номінальна кількість портів на етикетці корпусу.
Щільні ділянки з вимірюваною низькою початковою швидкістю захоплення
Дерево може пройти багато приміщень, але підписатися лише на частину. Каскадний розподіл 1:4 × 1:32 або 1:8 × 1:16 може підтримувати поетапне збирання, якщо оператор встановлює потужність другого-ступеню, коли швидкість прийому зростає. Це працює лише тоді, коли неактивні порти, шляхи розділення та записи активації контролюються.
Мережі,-чутливі до вартості, із чітким планом розширення
Оператор може прийняти більший спільний доступ, щоб зменшити початкову вартість OLT і фідерного-волокна. У плані має бути зазначено поріг використання, маржі або-кількості клієнтів, який ініціює другий порт PON, повторний-спліт або міграцію технології. «Ми оновимо пізніше» — це не план, якщо зараз не зарезервовано запасні волокна, простір у шафі, довжини хвилі, обладнання та процедури відключення.
Слава інженерна посада
Для цих сценаріїв Glory може перетворити затверджену архітектуру в керовану пасивну специфікацію-PLC спліттери, адаптери, роз’єми, лотки та розділювачі-готові корпуси-, але коефіцієнт розділення має залишатися проектним рішенням оператора, підкріпленим точними обмеженнями OLT/ONU та листом приймання.
7. Де 1:128 зазвичай є неправильним вибором
Довгі сільські маршрути
Високі втрати в розгалужувачі та загасання за довгим волокном споживають той самий обмежений бюджет. Сільська дорога також має тенденцію накопичувати закриття, ремонти та вплив на навколишнє середовище. Зменшення розподілу до 1:32 або 1:64 зазвичай забезпечує більшу стійкість, ніж збереження одного порту OLT.
Високий рівень прийому з багатьма преміальними рівнями обслуговування
Якщо очікується, що порт передаватиме багато абонентів зі швидкістю 500 Мбіт/с або гігабіт, проблема з пропускною здатністю може виникнути раніше, ніж проблема з оптикою. Високий попит на висхідну мережу з боку хмарного резервного копіювання, створення відео, відеоспостереження та бізнес-користувачів робить висхідну швидкість 1,244 Гбіт/с особливо важливою.
Браунфілдські ODN з неповними записами
Невідома кількість роз’ємів, незадокументовані каскади, змішані типи полірування та застарілі закриття роблять обчислення 1:128 більш точним, ніж вихідні дані. Спочатку перевірте та протестуйте ODN. Славипосібник з діагностики-високих втратможе служити контрольним списком поля перед додаванням іншого розділювача.
Суворі-SLA бізнес-мережі або-обслуговування
Більший спільний домен помилок, нижчий запас потужності та більша надмірна підписка рідко є хорошим компромісом для служб із гарантованою пропускною здатністю або зобов’язаннями щодо відновлення. Використовуйте нижчу розділену систему, захищену архітектуру або виділений доступ, де цього вимагає SLA.
Нові збірки, оптимізовані для вчорашньої електроніки
30--річний пасивний завод не слід робити негнучким, щоб зберегти порт GPON, який можна замінити набагато раніше. Якщо XGS-PON, 25GS-PON або співіснування кількох поколінь є на дорожній карті, оцініть майбутній план довжини хвилі та клас втрат зараз. Слави25GS-PON optical-Пояснення бюджетуце корисне порівняння-з боку міграції; це не є доказом того, що кожен GPON 1:128 ODN підтримуватиме майбутнє покоління PON без змін.
8. 1:32 проти 1:64 проти 1:128 матриця рішень GPON
| Фактор рішення | 1:32 | 1:64 | 1:128 |
|---|---|---|---|
| Ідеальні втрати спліттера | 15,05 дБ | 18,06 дБ | 21,07 дБ |
| Типовий максимальний діапазон пристроїв ПЛК, що використовується при плануванні | Приблизно 16,5–17 дБ | Приблизно 20,5–21 дБ | Близько 23,8–24,0 дБ |
| B+ здійсненність | Зазвичай комфортно із звуковим ОДН | Можливо, але поля-чутливі | Загалом непридатний із нормальною інженерною надбавкою |
| Здійсненність C+ | Сильний запас у багатьох макетах | Практичний у багатьох контрольованих макетах | Можливо в основному на коротких чистих макетах |
| Спільне використання необробленої пропускної здатності | Найнижчий | Середній | Найвищий |
| Домен помилки на порт PON | До 32 ONU | До 64 ONU | До 128 ONU |
| Складність запису та усунення несправностей | Низький | Середній | Високий, особливо в каскадному вигляді |
| Найкраще підходить | Довший або високо{0}}надійний доступ | Щільний основний FTTH | Короткий, щільний, ретельно контрольований виняток |
Додаткова ідеальна втрата становить близько 3,01 дБ кожного разу, коли розщеплення подвоюється. У польових умовах рішення залежить від розрахунку на понад 3 дБ: уніфікованість, додаткові інтерфейси, паралельність абонентів і вплив на відновлення також зростають. Для глибшого порівняння загальних базових ліній використовуйте Glory's1:32 проти 1:64 посібника з вибору, тоді оцініть 1:128, лише якщо жодна базова лінія не відповідає бізнес-цілі.
9. Що додати до запиту пропозицій 1:128 і плану прийняття
Успішний проект із високим-розділом починається з придбання мови, яку інженери можуть перевірити. «Сплітер 1×128 GPON, сумісний з Telcordia» недостатньо.
поля OLT і ONU
- Виробник OLT, шасі, лінійна карта, порт і випуск програмного забезпечення;
- максимальну кількість підтримуваних ONU на порт у передбаченій конфігурації;
- Клас оптичного-модуля OLT, діапазон-потужності запуску, чутливість приймача та перевантаження;
- Діапазон-потужності передачі ONU, чутливість приймача, FEC і стан взаємодії;
- максимальний охоплення та диференціальна відстань, підтримувані реалізацією;
- Профіль DBA, гарантована пропускна здатність і припущення{0}}рівня обслуговування.
Роздільник полів ПЛК
- одно-ступенева або каскадна архітектура та загальний коефіцієнт;
- тип упаковки, розміри та місце монтажу;
- G.657.A1/A2 або інша необхідна конструкція волокна та кіски;
- SC/APC, SC/UPC або інший інтерфейс, без змішаного полірування на сполученій парі;
- максимум внесених втрат для кожного порту та необхідної довжини хвилі;
- рівномірність, PDL, WDL, зворотні втрати та спрямованість;
- температура експлуатації/зберігання та сфера кваліфікації щодо навколишнього середовища;
- докази GR-1209/GR-1221, якщо це необхідно;
- 100% звіт про випробування кожного-порту та відстеження послідовності/партії.
ОДН і поля корпусу
- довжини живильника, розподілу та падіння;
- з’єднувач-пар і зварювання-кількість з’єднань;
- розгалужувач, адаптер, лоток і розташування-волоконного волокна;
- радіус вигину, діапазон-вводу кабелю, розрядка натягу та IP ціль;
- карта портів, етикетки, запасні виходи та монтажне обладнання;
- надбавка на ремонт і старіння;
- простір для міграції та запасний{0}}план оптоволокна.
Приймання на заводі та в полі
- Під час приймання заводом перевірте формат звіту, довжини хвилі, еталонний метод, стан роз’єму та всі 128 вихідних значень.
- Під час приймання на місці перевірте та очистіть з’єднувачі, зафіксуйте кінцеві--втрати та перевірте найгірші та найдовші розгалуження.
- За потреби порівняйте заявлену потужність ONU/OLT із каліброваними вимірюваннями.
- Збережіть трасування базової лінії або карту подій.
Пастка закупівель, якої слід уникати
Не дозволяйте мовчки об’єднувати або пропускати максимальні втрати пристрою, допуск на роз’єм і технічний запас у трьох документах. В одному аркуші -бюджету контрольованих втрат має бути ідентифіковано власника та джерело кожного номера.
Славипосібник із читання звіту про випробування спліттера ПЛКможуть бути додані до плану перевірки. Після встановлення обмежень,Форма запиту пропозицій Gloryможе містити конфігурацію розділювача, специфікацію корпусу, вимоги-до звіту про тестування та перегляд креслення як один пакет проекту.
Перетворіть затверджену архітектуру 1:128 на керовану пасивну специфікацію
Надішліть топологію, довжину маршруту, оптичний клас, деталі інтерфейсу, план корпусу та вимоги до тестової -документації. Glory може узгодити розгалужувач ПЛК, пасивні інтерфейси, компонування корпусу та пакет перевірки відповідно до схвалених вами проектних даних.
Запит на проектну пропозицію Перегляньте варіанти розгалужувачів ПЛК10. Часті запитання про 1:128 GPON
З: Чи допускає ITU-T коефіцієнт розподілу GPON 1:128?
Відповідь: ITU-T G.984.1 вимагає, щоб рівень TC враховував коефіцієнти розподілу до 1:128, тоді як його обговорення на фізичному-рівні визначає 1:64 як реалістичний для технології, яка розглядається під час публікації. Це ставить 1:128 у TC-дизайн шару; він не дає загального фізичного{11}}схвалення рівня. Точна реалізація OLT/ONU та оптичний бюджет у найгіршому-випадку ще мають підтвердити дизайн.
З: Чи може B+ GPON OLT підтримувати 1:128?
A: Він може зареєструвати 128 ONU в програмному забезпеченні, але звичайний оптичний бюджет у 28 дБ B+ зазвичай занадто малий для справжнього розгалуджувача 1×128 плюс роз’єми, з’єднання, оптоволокно та дизайнерський запас. У робочій моделі фіксовані втрати досягають 29,2 дБ перед відстанню волокна.
З: Чи достатньо C+ для мережі GPON 1:128?
A: Іноді. З максимальними втратами на шляху 32 дБ, C+ може підтримувати короткі, чисті, жорстко контрольовані шляхи 1:128. У наведеній моделі він зберігає 2,10 дБ на відстані 2 км і 1,05 дБ на відстані 5 км, але не працює на відстані 10 км. Використовуйте фактичну специфікацію та політику маржі оператора.
З: Яка внесена втрата розгалужувача ПЛК 1×128?
A: Теоретичні рівноцінні-розділені втрати становлять 21,07 дБ. Загальнодоступні комерційні дані вказують максимальні внесені втрати приблизно 23,8–24,0 дБ для деяких продуктів 1×128. Гарантоване найгірше-значення порту вибраного постачальника — це число, яке належить до остаточного бюджету.
З: Чи один спліттер 1×128 кращий за каскадні спліттери?
A: Він має менше пасивних етапів і міжступінчастих інтерфейсів, що може спростити втрату та записи. Каскади можуть покращити поетапне розгортання та локальний розподіл. Ні те, ні інше не є кращим; порівняти втрату пристрою в найгіршому-випадку, події роз’єму/з’єднання, доступ до корпусу, можливість перевірки та усунення несправностей.
З: Яку пропускну здатність отримує кожен користувач на 1:128 GPON?
Відповідь: Якби всі 128 ONU були однаково активними, необроблена арифметична частка складала б 19,44 Мбіт/с у низхідній частині та 9,72 Мбіт/с у висхідній до накладних витрат. Фактична послуга залежить від DBA, паралельності трафіку та політики оператора, тому це число не є гарантованою швидкістю користувача.
З: Чи може ONU працювати на рівні −28 дБм?
Відповідь: Лише якщо це дозволяють точні характеристики приймача ONU та умови роботи, і «працює» не означає просто одноразову реєстрацію. Оператори зазвичай залишають запас вище абсолютної чутливості для невизначеності вимірювання, температури, старіння, забруднення та ремонту. Перевірте як потужність ONU в нижній частині каналу, так і пакетний прийом у вихідному каналі на OLT.
З: Які документи має надати постачальник спліттера 1×128?
A: Запит на контрольовану таблицю даних, креслення, кваліфікаційні докази, матеріали або документи про відповідність, які вимагаються для проекту, оптичний звіт для-порту, відстеження серій/партій і метод перевірки. Для-використання поза-заводом визначте корпус і сферу дії навколишнього середовища, а також оптичний чіп.
Питання: Чи слід розгортати нову мережу 1:128 GPON або XGS-PON?
В: Якщо метою є обслуговування багатьох високошвидкісних абонентів на порт, XGS-ємність PON може бути кращою довгостроковою-відповіддю, ніж максимізація спільного використання GPON. Остаточний вибір залежить від рівня обслуговування, встановленого обладнання, плану спільного існування та економіки. Підтримуйте пасивну міграцію ODN-напоготові, яку б активну технологію не вибрано.
11. Висновок: сприймайте 1:128 як спроектований виняток, а не як типовий
Конструкція рівня GPON TC-враховує 1:128,-конкретні моделі OLT рекламують 128 клієнтів на порт, і існують комерційні розгалужувачі ПЛК 1×128. Ці три факти не підтверджують конкретний фізичний ODN. Надійне розгортання можливе лише тоді, коли найгірший оптичний шлях, вихідний пакетний запас, пропускна здатність-години зайнятості, домен помилки та майбутній план міграції проходять разом.
Найкорисніша рання перевірка проста: замініть теоретичне розщеплення 21,07 дБ гарантованим максимальним розгалужувачем, додайте кожен з’єднувач і з’єднання, зарезервуйте встановлений інженерний припуск і подивіться, що залишилося до відстані до оптоволокна. У прозорій моделі, що використовується тут, фіксовані втрати вже становлять 29,2 дБ. Це одразу виключає B+ і обмежує C+ коротким, добре{6}}контрольованим ODN.
Для більшості мереж FTTH 1:32 або 1:64 залишається легшим у експлуатації та оновленні. Використовуйте 1:128 там, де це справді виправдовують щільність, охоплення, коефіцієнт захоплення й економіка-і потрібні дані для підтвердження. Glory Optical може підтримувати пасивну сторону з контрольованоюРозгалуджувач ПЛК і специфікація корпусу, вимоги до-тестування порту та креслення проекту; остаточний випуск завжди повинен бути підписаний проти специфікацій OLT/ONU оператора та політики прийняття.
12. Стандарти та інженерні довідники
- Загальні характеристики ITU-TG.984.1 - GPON
- ITU-T G.984.2 (2019) - Специфікація рівня GPON PMD
- ITU-T G.984.3 (2014) - Специфікація рівня конвергенції передачі GPON
- Telcordia GR-1209-CORE – Загальні вимоги до пасивних оптичних компонентів
- Telcordia GR-1221-CORE - Загальні вимоги до гарантії надійності
- Специфікація спліттера Precision OT PLC
- Специфікація спліттера FS ABS PLC
- Надійність пасивного оптичного спліттера SENKO
Для застосування проекту поєднайте ці зовнішні посилання з GloryПосібник з проектування ODN, Посібник зі звіту про спліттер PLCта обмежень, зазначених у затвердженій специфікації проекту.